KRECIK24


SPECJALISTYCZNE POGOTOWIE KANALIZACYJNE


  • SLIDER 1.jpg
  • SLIDER 2.jpg
  • Krecik baner www 2017 2.jpg

CO NOWEGO?

Monitoring kamerą insepkcyjną. 

  Kamera inspekcyjna to urządzenie  do  monitorowania  kanałów  sanitarnych, deszczowych i ogólnospławnych w zakresie rur i kanałów.  Poprzez opuszczanie i wyciąganie kamery z kanału otrzymujemy obraz, który jest rejestrowany i przetwarzany w za pomocą programu do inspekcji rur kanalizacyjnych. Inspekcja kamerą umożliwia tworzenie raportów zawierających dane dotyczące monitoringu kanalizacji, identyfikacji uszkodzeń i zatorów, analizy stanów technicznych np.: rur wodnych, gazowych, drenażowych, szybów wentylacyjnych, studni

oraz kominów. 

  W dziedzinie monitoringu firma Krecik24 może pochwalić się sprzętem najlepszej jakości. 
Nasza kamera inspekcyjnych do monitoringu jest wykonana przez niemieckią, wiodącą markę, która 
od ponad 20 lat zajmuje się produkcją sprzętu dla branży instalacyjno-sanitarnej.


Dodatkowo pracownicy firmy Krecik 24 zostali fachowo przeszkoleni do obsługi w.w. kamery.

Obowiązek opróżniania szamba!  

​​  Według prawa wszyscy właściciele nieruchomości, którzy nie mają możliwości przyłączać się do sieci kanalizacyjnej, są zobowiązani do legalnego opróżniania swoich szamb przy pomocy specjalistycznej firmy.


  Przedsiębiorcą, który może wykonać taką usługę musi posiadać zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.


​  Nieczystości ciekłe muszą być usuwane z nieruchomości w sposób uniemożliwiający przepełnienie zbiornika i wylewanie się nieczystości na powierzchnię terenu, do gruntu lub wód. Każdy wywóz nieczystości musi zostać potwierdzony właściwym dokumentem.


  Urząd gminy ma prawo, np. za pomocą funkcjonariuszy Straży Miejskiej, prowadzić wyrywkowe kontrole wywiązywania się z powyższego obowiązku. Właściciele nieruchomości ma obowiązek okazać umowę zawartą z przedsiębiorcą świadczącym usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie danej gminy lub zaświadczyć dowodem potwierdzającym uiszczanie opłat za taką usługę. Uchylanie się od tych obowiązków zagrożone jest grzywną.

POGOTOWIE KRECIK24


1. Zlew lub umywalka nie odbiera wody?

  Przyczyną może być zatkany syfon. Możemy go udrożnić we własnym zakresie, rozkręcając syfon i usuwając to co w nim zalega.

Jeżeli awaria nie ustępuje zaleca się czyszczenie odcinka rury kanalizacyjnej między syfonem, a pionem kanalizacyjnym.


  Jeśli sami nie posiadamy odpowiedniego sprzętu lub wiedzy, w jaki sposób problem rozwiązać lub jeżeli zlew w krótkim odcinku czasu zatkał się kolejny raz, koniecznym będzie wezwać fachowca.

  Częste zatkanie odpływu może świadczyć o tym iż w rurze zalega duża ilość tłuszczu i resztki jedzenia. Sprzęt, który dysponuje firma Krecik24 poradzi sobie nie tylko z udrożnieneim kanalizacji, ale i wyczyścić rurę do jej pierwotnego stanu. Tłuszcz i resztki zostaną gruntownie usunięte na całej długości rury i spłukane wodą. Po naszej usłudze mamy pewność, że nasza kanalizacja będzie w pełni i długotrwale funkcjonować.

2. Zaleganie wody w piwnicach.

  Woda w piwnicy to prawdziwe utrapienie. Woda może wlewać się z wielu powodów, np.: braku izolacji wodochronnej na fundamentach i posadzkach piwnicznych, nieszczelności, niezabezpieczonych przed przeciekami albo źle zabezpieczonych przejść instalacyjnych przez ściany budynku, złego lub zatkanego drenażu oraz systemów odprowadzających wody opadowe, uszkodzeń instalacji wod.-kan., topniejącego śniegu. W stanach nadzwyczajnych to powódź i gwałtowne nawałnice. Jest to również problem typowy dla budynków usytuowanych na terenach o wysokim poziomie lustra wód gruntowych oraz złym stanie technicznym fundamentów i podpiwniczeń (stare budownictwo).


  Zanim sprawdzimy przyczynę pojawienia sie wody konieczne będzie skorzystanie z pomocy fachowców, którzy wypompowują wodę.


  Firma Krecik24 posiada taką usługę w swojej ofercie. A jeśli wyciek spowodowany został przez awarię instalacji wod.-kan. i wymaga natychmiastowej interwencji, to znaczy że odpowiednie słóżby są już na miejscu.


  Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu i obszernej wiedzy jesteśmy w stanie szybko i ekonomiczne rozpoznać usterkę wadliwego systemu oraz ją usunąć.

3. Metody udrażniania i czyszczenia kanalizacji.

  Kiedy przyczyną blokady jest osad z tłuszczu, mydlin, papierów najczęściej stosowaną formą utrzymania czystości jest tzw. sprężyna mechaniczna (elektryczna). Czyścimy tym sposobem przyłącza do budynków oraz instalacje zewnętrzne. Pracę ułatwia nam duży zakres średnic sprężyn oraz bogaty wybór końcówek. Gdy światło rury jest jednak niedrożne w 100% konieczne jest czyszczenie ciśnieniowe. Metoda ta jest najszybsza i najdokładniejsza. Pozwala ona na skuteczne usuwanie ze ścianek rury wszystkich osadów. Dobranie odpowiednich parametrów pracy oraz rodzaju głowicy istotnie przyspiesza i upraszcza usunięcie awarii bez znaczenia czy przyczyną był korzeń, osad chemiczny, materiały higieniczne czy też materiał włókienniczy. Używając metody ciśnieniowej jesteśmy również w stanie przygotować kanalizację do inspekcji lub naprawy.

KRECIK24 - PORADY


JAK CZĘSTO OPRÓŻNIAĆ SZAMBO?

  To częste pytanie osób, które już posiadają lub dopiero planują zainstalować szambo. Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od wielkości zbiornika i prędkości, w jakim się on zapełnia. Zakładając, że przy 4 osobowej rodzinie i przy średnim dobowym zużyciu wody 130 litrów/dobę, dobowe zużycie wody wyniesie 520 litrów.

  Produkcję ścieków szacuje się na poziomie 90 % zużycia wody, czylidobowa produkcja ścieków wynosi 468 litrów. Przy zamontowaniu szamba o pojemności 8000 litrów, należałoby go opróżniać co około 3 tygodnie. Jeśli domowników jest więcej, czas ten będzie krótszy. Ważne jest również to by szambo opróżniać w stu procentach. Niektóre wozy asenizacyjne mają mniejszą pojemność niż zbiorniki. Dlatego też mniejszy wóz może zostawić w nim część jego zawartości. Przez co szambo szybciej się na nowo zapełni. Powinno się jednak unikać takich sytuacji i w sposób całkowity opróżnieniać szambo.

  Nietóre gminy mają własne ustalenia dotyczące tego jak często właściciele posesji muszą wywozić ścieki z szamba. Najczęściej jest to zapis, mówiący że szambo należy opróżniać w miarę potrzeb. Jednak zdarzają sie gminy gdzie każdy właściciel posesji musi korzystać z usług firm asenizacyjnych przynajmniej raz na kwartał. Dla udowodnienia takich usług nie wystarczy tylko faktura za wywóz ścieków - właściciel nieruchomości musi posiadać podpisaną umowę na wywóz ścieków.

 

  Niekiedy odpowiedź na pytanie: jak często opróżniać szambo; sugerują ich producenci. Mają własne zalecenia co do częstotliwości ich opróżniania. W niektórych przypadkach sugerują że powinno się to odbywać ok. raz na dwa tygodnie. Dla Państwa wygody, firma krecik24 dysponuje wóz z największą pojemnością beczki, 8000 litrów.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jak o nią dbać ?​

   Przydomowa oczyszczalnia ścieków to zespół urządzeń, które za pomocą procesu rozkładu tlenowego i beztlenowego neutralizują ścieki. Podczas prawidłowego korzystania z tej instalacji większość ścieków zostaje oczyszczona do postaci wody a następnie jest odprowadzana do gruntu. Jadnak pozostałości, które nie uległy rozkładowi lub zostały tylko częściowo rozłożone muszą być okresowo oczyszczone ze zbiornika.

   Przydomowa oczyszczalnia ścieków to kosztowna inwestycja, dlatego powinna cieszyć długą i bezawaryjną eksploatacją. Aby uniknąć problemów awarii należy pamiętać o zasadach właściwego korzystania i konserwacji oczyszczalni. Koniecznością jest okresowe opróżnianie osadnika gnilnego i wtórnego z nagromadzonych części stałych. Pomimo tego iż można wykonywać to samodzielnie, pozostaje problem koniecznej utylizacji osdu. Dlatego lepiej w tej kwestii zaufać profesjonalistom. Producenci przydomowych oczyszczalni ścieków zalecają wykonywanie wywozu osadów nie częściej niż co 1-3 lata.

   Pamiętać należy również o:

  • czyszczeniu filtrów
  • co 3-6 miesięcy przeglądzie dmuchawy powietrza czyszczeniu lub wymiane filtra powietrza
  • raz na 3 miesiące płukaniu czystą wodą pompy w przepompowni
  • co 3 miesiące kontroli poziomu osadu
  • 3-4 razy do roku regulacji natlenienia uzupełnianiu kultur mikroorganizmów stosowaniu biopreparatów
  • 1-2 razy na 2 tygodnie stosowaniu środków czystości, które są neutralne dla bakterii w oczyszczalni (np.:bez chloru)

Podsumowując: działania wspomagające procesy oczyszczania, wywóz osadów oraz profesjonalna konserwacja, wszystko to przyczynia się do sprawniejszego funkcjonowania oczyszczalni.